fbpx
Сьогодні
10:59 25 Лис 2024

Покращить організацію набору добровольців: Головнокомандувач ЗСУ наказав кожній бригаді створити підрозділ рекрутингу

Фото: Головнокомандувач ЗС України

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу.

Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, передає Рубрика.

Там зазначили, що таке нововведення дозволить командирам покращити організацію та супроводження заходів вербування добровольців.

У Генштабі розповіли, що ще у жовтні командирам бригад дозволили призивати добровольців безпосередньо до військових частин без попереднього звернення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Раніше у ЗСУ функціонували центри рекрутингу в:

  • Сухопутних військах,
  • Військово-морських силах,
  • Десантно-штурмових військах,
  • Силах спеціальних операцій,
  • територіальної оборони.

У Генштабі наголошують, що вони й надалі активно розвиваються та вдосконалюють свої спроможності.

Що відомо про запровадження Міноборони рекрутингу

На початку листопада минулого року Міністерство оборони України оголосило про затвердження нової концепції набору в армію, яка, зокрема, передбачає відмову від термінової служби та запровадження рекрутингу.

Пілотний проєкт рекрутингу української армії було запущено у Львові 12 лютого Міноборони спільно з Львівською міською радою. Другий в Україні рекрутинговий центр для ЗСУ відкрили у Запоріжжі.

Також проєкт із рекрутингу до ЗСУ за пів року наростив обсяг вакансій до всіх родів військ, який налічує понад 3300 актуальних пропозицій. Серед популярних останнім часом – вакансії розвідника й оператора дронів.

Окрім того, за 4 місяці роботи до рекрутингових центрів Міністерства оборони України звернулися понад 7 тисяч осіб.

Що відомо про темпи мобілізації

Як зазначив народний депутат та секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко, Україні, враховуючи поточну ситуацію на полі бою, необхідно мобілізувати до Сил оборони 500 тисяч громадян.

Зазначимо, що наприкінці грудня 2023 року народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тисяч осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.

Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".

 Глава держави тоді заявляв, що мобілізація може коштувати Україні додаткових 500 мільярдів гривень.

На цей же час, а саме 29 жовтня, секретар РНБО Олександр Литвиненко заявляв, що в Україні планують мобілізувати додатково 160 тисяч чоловіків. Загалом до Сил оборони вже призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян.

Водночас начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак заявляв, що наразі середня чисельність одночасної підготовки новобранців у навчальних центрах становить приблизно 20 тисяч людей, хоча ще декілька місяців тому ця цифра сягала майже 35 тисяч.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: